Férgek oltása

Fontos tudni, hogy A veszettség oltást az oltóanyag adatain és az állatorvosi pecséten túl egy hologrammos matrica igazolja. A chipezést ezért általában kölyökkorban, az oltási sorral egyidejűleg végezzük.

Fontos tudni, hogy szintén előírás és kötelező a veszettség elleni oltás ismétlése az első életévben, kb. Az első életévben a kutyának tehát két veszettség elleni oltással kell rendelkeznie. Innentől kezdve már évente kell az oltást megkapnia.

Ilyen esetben tehát a kombinált és a veszettség elleni oltást adassuk be. Az állat szemhéja, pofája megduzzad, testszerte apró bőrduzzanatok alakulhatnak ki ún. Ilyen esetben szólni kell az állatorvosnak, az esetek nagy részében néhány injekcióval az állat panaszmentes lesz.

Ha valamilyen oknál fogva az állatorvos nem érhető el, kalcium pezsgőtablettát vagy injekciót kell az állattal itatni és fel kell keresni a legközelebbi állatorvosi ügyeletet. Széles spektrumú féregtelenítő pasztát vagy tablettát 2 hetes kortól 12 hetes korig kéthetente adunk.
A leendő és új gazdik lapja.
Ezután negyed évente, szobában tartott férgek oltása, férgek oltása félévente adunk féreghajtót. Szintén negyedévente kapjon féreghajtót az állat, férgek oltása kisgyermek van a családban. Több állat esetén — beleértve a macskákat is — célszerű azokat egyszerre, és férgek oltása minőségű féreghajtóval kezelni.

Humán használatra adandó féreghajtó tabletták erre a célra nem megfelelők, hasonlóan a fokhagyma sem. A bolhairtást hetes korban kezdjük, a készítményt kérjük állatorvostól vagy állatpatikában.

Számtalan készítmény van forgalomban, nem mindegyik adható kölyköknek, több közülük macskákra toxikus, különböző hatásmechanizmusú. Összeállította: dr. Fenyves Ildikó.