Hélix férgek

Horváth Géza szerk. Budapest Horváth Géza szerk. Budapest Soós, L.

Ezt a képződményt, bár teljesen azonos sejtszervnek látszik, nagyon különböző néven irták le. Yele azonos szerv alkalmasint az amerikai szerzők « interzonal body»ja is v.

DAVIS, A YIII. Ez a rajz későbbi fejlődésbeli szakaszt érzékit ugyan, azonban a chromosomák és a chromidialis készülék között lévő viszony ezen is világosan látható. Ez a viszony oly hélix férgek, annyira szabályszerű, hogy a chromosomák említett módon való elhelyezkedése és a chromidialis készülék közt közelebbi összefüggést kell föltételeznünk.

POPOFF 95 ezt az összefüggést következőképen magyarázza : A mag a synapsis idején sok folyadékot vesz föl, a mely a maghártyát erősen felduzzasztja. A hélix férgek végül nem tud ellenállni hélix férgek nagy nyomásnak s a leggyengébb helyén átszakad.
Hélix férgek magból az így keletkezett nyíláson át nedvek ömlenek át a plasmába, hélix férgek chromatinrészecskéket is ragadnak magukkal s ezek alkotják a chromodialis készüléket. De az áram magával ragadja a cbromosomáknak a megelőző nagy folyadékfelvétel következtében meglazult végeit is, azért azok patkóalakúan meghajlanak, szabad végük pedig az áram mentén természejesen a maghártya mellé jut, A chromosomák olvasószerűek, mivel a chromatin szabályos sorokba rendeződött gömbölyű chromomerákra tagolódott.
