Platyhelminthes coelomates, KudoZ™ translation help


platyhelminthes coelomates

Explanation: A szedercsíraszerűek, a szivacsok és a csalánozók kivételével minden kifejlett többsejtű állat rendelkezik testüregekkel. A kifejlett lapos- és hengeresférgeknél ezt az üreget általában elsődleges testüregnek tekintik.

Elsődleges testüreg áltestüreg, őstestüreg az ekto és entoderma, illetve az ezekből fejlődő testfal és bélcső között van.

platyhelminthes coelomates csepp a bolháktól és férgektől egyidejűleg

Tipikus formájában platyhelminthes coelomates gyűrűsférgeknél jelenik meg a mezoderma és a másodlagos testüreg, az ekto- és entoderma között lévő, a középső csíralemez által minden irányban elhatárolt üreg.

Másodlagos testüreg valódi testüreg, eucölóma, deuterocoeloma, pontatlanul coeloma a mezoderma saját ürege. A gyûrûsférgektõl kezdve alakul ki.

platyhelminthes coelomates

Hármas testüreg trimetamer : a másodlagos testüreg több térrészre, üregre oszlik szívburok ürege, jobb és bal mellhártyaüreg, hasüreg. Tapogatósok, újszájúak.

platyhelminthes coelomates kiegészítők máj méregtelenítő

A gyakran tapasztalható rendszertani és terminológiai bizonytalanságot a következők okozzák: Vitatott kérdés, hogy a mezoderma és igy a valódi testüreg melyik állatcsoportban jelenik meg először. Azt mindenki elfogadja, hogy a csalánozókban még nem, mert náluk előfordulhat ugyan egy kocsonyás támasztólemez a külső és a belső sejtréteg között, de ez igen sejtszegény és platyhelminthes coelomates vesz részt szervek platyhelminthes coelomates, ezért megkülönböztetésül mesogloea a neve.

A laposférgekben a bőrizomtömlő és a bélcső között megjelenő, sokszögletű, nyúlványos sejtekből álló szövet a parenchyma viszont már felfogható, mint a mezoderma első, primitív formája. De mivel megjelenése nem hámszerű, a benne lévő hézagokat nem tekintik valódi tesüregnek.

egy nagy tablettát a férgeknek hívnak enterobiosis algoritmusok

A platyhelminthes coelomates nem gyűrűs férgek esetében az okozza a nehézséget, hogy a mezoderma az entoderma felé nem képez határfelületet, csak az ektoderma felé határol. Emiatt ezen férgek testüregét ál-testüregnek nevezik.

platyhelminthes coelomates

A fentiek miatt a laposférgeket és a korábban "hengeresférgek"-nek nevezett féregtörzseket gyűjtőnéven mint ős-testüregeseket kategorizálják.

Tipikus formájában csak a puhatestűeknél és a gyűrűsférgeknél jelenik meg a másodlagos testüreg, s innentől kezdve válik általánossá.